Panarom

61 položiek celkom
Advent advent 20ml
€11,20 / ks

Táto zmes vytvára nádhernú atmosféru počas adventu a zimných mesiacov.

10400010020
Ambiance Provencale ambiance provancale provence i hangulat 30ml
€14,30 / ks

Neutralizuje priestor, má antibakteriálne a antivírusové účinky.

10400020030
Baba masážny olej baba masszazsolaj 50ml
€13,80 / ks

Masážny olej pre bábätká od 3 mesiacov. Používa sa na uvoľnenie a upokojenie.

13200030050
2755 acimum basilicum 5ml
€11,20 / ks

Olej z bazalky patrí medzi najlepšie esenciálne oleje proti kŕčom.

650
Bebelle balzam bebelle balzsam kopteto nyakoldo 50ml
€16,20 / ks

Tento balzam má veľmi dobrý vplyv na vykašliavanie a rozpúšťanie hlienov.

13200010050
Bebi masážny olej bebi masszazsolaj 50ml
€16,80 / ks

Masážny olej pre bábätká od 0 do 3 mesiacov. Používa sa na uvoľnenie a upokojenie novorodeniatok.

13200020050
235 citrus bergamia ze 5ml
€16,50 / ks

Bergamot má silné sedatívne a upokojujúce účinky. Zmierňuje pocit strachu a úzkosti.

653
cedrus atlantica 10ml
€8,70 / ks

Pomáha vykašliavať hlien, má protiplesňové účinky a stimuluje lymfatický systém.

10100140010
Citrella mix proti komárom citrella szunyogriaszto 30ml
€14,40 / ks

Táto kombinácia esenciálnych olejov má príjemnú a sviežu vôňu  a pôsobí ako repelent proti komárom a hmyzu.

10400030030
citrus limonum citrom 30ml
€14,40 / ks

Je najlepšou voľbou na dezinfekciu vzduchu.

10400040030
275 melaleuca alternifolia 5ml
€7,50 / ks

Čajovník má antibakteriálne, protiplesňové, antivírusové a protiparazitické účinky.

626
eucaly mix 20ml
€11,30 / ks

Posilňuje imunitný systém, má antiseptické účinky.

10400150020
Hore
Ďalšie produkty

pa_banner_úvodná fotka

O kvalite Panarom

Kvalita je pre nás dôležitá, preto na naše regály umiestňujeme výlučne overené éterické oleje. Informácie o kvalite éterických olejov nájdete v našich obchodoch, ako aj v našom e-shope, v popise éterických olejov.

17 rokov pracujeme:

 • na presadzovaní aromaterapie na domácom trhu,
 • ako exkluzívny zástupca francúzskej aromaterapie v Maďarsku,
 • na presadzovaní bezpečných éterických olejov,
 • pre podporu nežného pôrodu,
 • pre ochranu zdravia dorastajúcej generácie.

Sme zárukou:

 • vysokokvalitného vzdelávania,
 • vzdelávania odborne pripravených aromaterapeutov,
 • organizovania priebežných odborných vzdelávaní,
 • stabilného pôsobenia,
 • otvárania medzinárodných platforiem,
 • poskytovania vysokokvalitných služieb,
 • podpory a ďalšieho vzdelávania aromaterapeutov.

O našej filozofii

Najúčinnejšia liečivá sila prírody sa ukrýva v éterických olejoch získaných z aromatických rastlín, ktoré pôsobia súčasne na telo aj dušu. V tejto viere sme vybudovali značku Panarom, ktorá takmer 15 rokov reprezentuje a šíri našu lásku k prírode, skúsenosti z používania rastlín i aromaterapie ako aj naše znalosti pre záujemcov o naše produkty.

Naše éterické oleje, rastlinné oleje, rastlinné výťažky, hotové výrobky a naša kozmetika sa vyrábajú z výlučne 100 % čistých prírodných surovín, prechádzajú prísnymi medzinárodnými kvalitatívnymi skúškami, preto sú preukázateľne vhodné na terapeutické účely. Nami distribuované éterické oleje používajú na terapeutické účely nielen prírodní liečitelia, ale aj nemocnice vo Francúzsku, v Belgicku, v Japonsku ako aj v niektorých častiach Kanady.

Odmietame:

 • vykorisťovanie,
 • testy na zvieratách,
 • používanie chemikálií,
 • nečestný obchod,
 • geneticky modifikované, syntetické suroviny.

Podporujeme:

 • používanie prírodných surovín,
 • školenie vynikajúcich odborníkov,
 • výrobky vysokej kvality,
 • harmonické prepojenie s prírodou,
 • využívanie primárne domácich surovín,
 • ľudskosť a orientáciu na človeka.

za_banner_aromaterapia

Aromaterapia znamená vonkajšie aj vnútorné užívanie liečivých rastlín s obsahom aromatických účinných látok, ako aj éterických olejov, ktoré sú z nich vyrábané, pre udržanie zdravia a na liečbu ochorení. O modernej aromaterapii síce môžeme hovoriť iba 15 – 20 rokov, aromaterapia je však jednou z najstarších metód alternatívneho liečiteľstva: za objaviteľov starovekej aromaterapie považujeme Egypťanov, ktorí už 4500 rokov pred naším letopočtom preukázateľne používali túto liečivú terapiu (napr. cédrový, myrhový, klinčekový, škoricový olej a olej z muškátových orieškov na balzamovanie).

Aromaterapia môže poskytnúť pomoc, uvoľnenie a vyliečenie v mnohých životných situáciách. Je účinná ako samostatná a rovnako aj ako doplnková liečebná metóda, v plnej miere zlučiteľná s alternatívnymi liečebnými postupmi aj s konvenčnou medicínou. Aromaterapia pôsobí vynikajúco na udržanie zdravia, nie je zanedbateľný ani jej posilňujúci účinok na imunitný systém, pomáha pri srdcovo-cievnych, nervových, pľúcnych, žalúdočných, gynekologických ochoreniach, ochoreniach pohybového ústrojenstva aj psychických ťažkostiach.

O aromaterapii hovoríme vtedy, keď harmonizujeme, posilňujeme alebo liečime organizmus pomocou éterických a rastlinných olejov. Rozlišujeme dva smery, tzv. anglickú a francúzsku školu. Anglickú školu charakterizuje skôr zameranie na wellness, pričom francúzska škola kladie veľký dôraz na kvalitu éterických olejov a v rámci toho na ich chemickú špecifikáciu. Francúzska škola hovorí o cielených terapiách, pri ktorých pomenuje účel liečby a vyberie príslušnú biochemickú molekulu, na základe čoho určí, ktorý éterický olej je riešením na daný problém. Tieto dva smery sú výrazne odlišné: anglická línia je vhodná predovšetkým na prevenciu a harmonizáciu duše, kým francúzska línia na odstránenie a liečbu existujúcich alebo pretrvávajúcich ochorení.

za_banner_etericke oleje

Éterický olej je kvintesencia rastliny, jej celá podstata. Éterické oleje prejavujú nielen silný fyzikálny účinok, ale majú aj s ničím neporovnateľnú éterickú kvalitu. Táto kvalita éterických olejov je schopná rezonovať s dušou človeka a roztvárať priestory, dokáže uvoľniť vnútorné trápenie, aby vznikol priestor pre liečbu a harmóniu. Éterické oleje prenikajú do podvedomia, pozitívne vplývajú na naše správanie a city, aby obnovili našu duševnú rovnováhu.

Ako vzniká? Rastlina pomocou fotosyntézy a enzýmov syntetizuje slnečnú, zemskú, vodnú a vzdušnú energiu na prchavý olej. Takto vzniknutý éterický olej sa získava väčšinou odparovaním (výnimkou sú citrusy, z ktorých sa oleje získavajú lisovaním,  resp. v prípade senzitívnych rastlín sa aplikuje tzv. metóda Enfleurage, vďaka ktorej vzniká veľmi drahý olej: „absolútny extrakt“).

Éterický olej obsahuje rastlinné účinné látky rozpustné v tukoch, ktoré pozostávajú z mnohých biochemických molekúl. Tieto vzácne látky prejavujú rôzne účinky, napríklad takmer každý éterický olej výborne dezinfekuje a mnohé majú aj bakterocidné a fungicídne účinky.

Éterické oleje sú živé látky, preto sú pre ľudský organizmus výbornou alternatívou tak pri udržiavaní zdravia, ako aj pri liečbe existujúcich ochorení. Éterické oleje pôsobia na viacerých úrovniach, na fyzické telo a rovnako aj na dušu a mentalitu. Uzdravia fyzické rany, odstránia zápal, posilnia imunitný systém, stimulujú trávenie, tie isté účinky však dosahujú aj na úrovni mentality a duše. Éterické oleje dokážu uzdraviť nielen fyzické, ale aj psychické rany, dokážu napraviť poruchy aury a energizovať celý energetický systém človeka.

Kvalitný éterický olej

Terapeutické vlastnosti éterických olejov závisia od ich biochemického zloženia. Na terapeutické účely sú vhodné iba vysokokvalitné éterické oleje. K tomu, aby bol éterický olej prémiovej kvality, veľkú pozornosť treba venovať pestovaniu, zberu rastliny (pri určitých rastlinách je k dispozícii iba zopár hodín na zber, keďže rastlina odovzdá olej poludňajšiemu slnku), destilácii (pre každú rastlinu je potrebný odlišný časový interval destilácie), a na skladovanie éterického oleja. Predtým, ako sa éterické oleje dostanú na police terapeutov, sú podrobené prísnej kontrole kvality. Pri skúške plynovou chromatografiou sa kontroluje, koľko percent zloženia daného éterického oleja predstavujú aktívne biochemické zlúčeniny. K tomu, aby bol éterický olej vhodný na terapeutické účely, musí obsahovať predpísaný pomer aktívnych biochemických zlúčenín, a isté zlúčeniny v ňom nesmú prekročiť stanovený pomer. Z vyššie uvedených jednoznačne vyplýva dôvod, prečo sú laboratórne skúšky  éterických olejov používaných na účely aromaterapie tak dôležité. Vysokokvalitné éterické oleje majú síce svoju cenu, avšak každá kvapka takýchto olejov je skutočným pokladom.

Panarom zaručuje, že éterické oleje v jeho ponuke:

 • -sa vyrábajú z botanicky overených rastlín;
 • -sú testované podľa chemotypu;
 • -sú 100 % prírodné, neobsahujú syntetické zložky ani minerálne oleje;
 • -sú 100 % čisté, nie sú riedené inými éterickými olejmi, mastnými olejmi ani alkoholom;

-sú 100 % autentické, nič sa do nich nepridáva ani sa z nich neodoberá.

O spôsoboch aplikácie

Éterické oleje poskytujú obrovskú pomoc v každodennom živote nielen pri udržiavaní zdravia, ale aj pri liečbe ochorení, ako aj pri uvoľňovaní psychického napätia.

Spôsoby aplikácie éterických olejov:

za_banner_sposoby aplikacie eterickych olejov_1